Valkoinen keittiö muuntuu moneksi

Valge köök muundub mitmeti


Köögi värvil pole vahet, peaasi et see on valge. Nii võiks alata Soome köögiplaneerimise õpik. Kuigi oleme viimastel aastatel täheldanud, et üha rohkem läheb meie tehase ustest välja ka musti, loodusliku puidu ja ka muid värvi kööke, on soomlaste absoluutne lemmik siiski valge oma eri toonides ja vormides. Aastast aastasse tundub valge köök olevat turvaline valik, mis moest välja ei lähe.

Aastast aastasse tundub valge köök olevat turvaline valik, mis moest välja ei lähe.

Kuigi valge on köögi värvidest see ostetuim ja turvalisim variant, ei tähenda see mingil juhul, et valget tuleks pidada igavaks ja üksluiseks valikuks. Läbimõeldud detailidega saab valgest kindla peale omanäolise ja huvitava miljöö. Valge köök on värske ja valgusküllane. Valge võib lisada ka väikeses köögis avaruse tunnet.

Nagu paljudel muudelgi juhtudel, nii on ka valge köögi planeerimisel rohkesti erinevaid võimalusi. Stiili poolest võib olla valge ultramoodne oma läikivate sileuste ja klaasjate kvartspindadega. Teine äärmus võiks olla tammepuidust soonitud tahvelustega maitsestatud ning dekoratiivliistude ja -elementidega kaunistatud maaromantiline unistus.

Valkoinen keittiö muuntuu moneksi
Värv ei dikteeri siin stiili. Stiili dikteerivad sinu maitse ning sinu kodu seatud sihtjooned.


Üleni valge köök võib olla jõuline, moodne ja efektne vaatepilt. Kõik ustest tööpindadeni ja põrandast taustamaterjalideni on valge. Päris kõigile üleni valge köök ei sobi, kuid õiges kohas ja kasutuses võib see valik olla nagu naelapea pihta!

Valkoinen keittiö muuntuu moneksi
Täiesti valge köök võib olla võimas, kaasaegne ja muljetavaldav.

 

Väikesed aktsendid annavad valgele maitset 

Kui aga üleni valge köök on sinu jaoks liig, kuid kui sa ei soovi siiski heleduse osas järele anda, võid vürtsitada muidu valget miljööd näiteks marmorimustrilise tööpinna ja taustaga. Marmorimuster muudab pinnad just sobival määral elavamaks ja pakub huvitavat kontrasti silmale. Valgeid toonegi on mitmeid ja neid omavahel kombineerides saad valmis huvitava miljöö.

Valkoinen keittiö muuntuu moneksi
Tänapäeval võib palju näha valgeid kööke, kus on otsustatud valget mustade detailidega rõhutada.

 

Tänapäeval võib palju näha valgeid kööke, kus on otsustatud valget mustade detailidega nagu rõhutada. Kõik ülejäänu võib olla valge, aga kuidas oleks näiteks must valamu ja kraan? Ka mustad kodumasinad võivad toimida valges köögis õigesti paigutatult pilgupüüdjatena. Ühe sisustamisreegli kohaselt peaks sisustuses olema alati vähemalt üks must detail, mis nagu juhiks silma otsima, mida kõike ruumist leida võib. Aga veelgi parem, kui neid oleks seal mitu.

Valkoinen keittiö muuntuu moneksi

Valget kööki on lihtne ümber muuta

Muidu loob valge köök võimaluse ja annab vabaduse sisustada ruumi ükskõik mis värviga. Peale mõne musta detaili võib näiteks erepunane olla valges köögis julge ja värskendav värv. Rahuliku meeleolu tekitamiseks võib aga panna põrandale sisalvaiba ja riiulitele puunõusid. Betooni värvi tasapinnad või valgustid võiksid olla suurepärane kombinatsioon rahuliku meeleolu jaoks. Aga kuidas tunduks lumivalge köök tumesinise või musta seina taustal?

Valkoinen keittiö muuntuu moneksi
Vahetades välja kardinad, värvides ära seina või tuues kööki uut värvi lilleseade, võid interjööri märkimisväärselt muuta.


Mahedate värvide sõpradele võiksid tuua vaheldust türkiissinine taustaplaadistus või pastelltoonis kardinad. Seega on valgeid stiile palju! Ja mis kõige parem, valget kööki on lihtne ümber muuta. Vahetades välja kardinad, värvides ära seina või tuues kööki uut värvi lilleseade, võid interjööri märkimisväärselt muuta. Oleks siis valge köök just sinu jaoks? Seda oskad öelda vaid sina.

Valkoinen keittiö muuntuu moneksi

 

Loe ka
Valkoinen koivukeittiö
Valge kasepuidust köök

Keset suurt ja valget kööki paikneb mõnusalt köögisaar. Selle jätkuks on paksu värvitu klaasiga söögipind. Igapäevased sööginõud mahuvad käepäraselt köögi poole peale, kust neid on hõlpus kätte saada. Köögi valged uksed on kasepuidust ja tööpinnad õlitatud tammest.

Urbaani keittiökokonaisuus
Urbaanne köök

Valge urbaanne köök ärkab ellu, kui iga materjali struktuur annab valgele oma nüansi. Sahtelkappide ühtne stiil säilib, kuna neis on söögiriistade jaoks eraldi sisesahtel. Mööbliesemete elegantset stiili täiendab modernne käepidemesoon.

Valkoinen keittiömiljöö
Valge köögimiljöö

Valge köögi pooldajaid on palju. Lausa oivaline lahendus täieliku harmoonia saavutamiseks on märkamatu käepidemesoon. Valge köögimiljöö ilmet saab hiljem soovi korral ka muuta, kuna värvikate kodutekstiilidega on võimalik hõlpsasti luua valgesse kööki kontrastseid nüansse.