Natural Steps

Puustelli esialgsesse 2013. aastal välja töötatud programmi Natural Steps on lisatud 2020. aastal kompensatsiooniosa. Iga Puustelli köögi valmistamisel tekkinud süsinikujalajälje kompenseerime me keskkonnale. Asi konkretiseerub pika ajavahemiku jooksul erinevate keskkonnaasjadele spetsialiseerunud ekspertide tegevuses.

Keskkonnastandardite ja seaduste järgimine on Puustelli tegevuse loomulik osa, kuid juba aastaid oleme me teinud palju rohkem.

Energia ja elekter

Puustelli on kohustunud kindlalt vähendama mööblitootmisel tekkinud heitmeid ja me jälgime hoolega selle arengut. Üks tähtsamaid valdkondi on olnud süstemaatiline elektrikulutuse vähendamine ja ökoloogilisema elektri tootmisele suunatud meetmed. Osa meie elektritoodangust saadakse päikesejõujaama abil. Vajalik lisaelekter on toodetud täiest vee jõul. Toodangu käigus tekkinud puitjäätmed põletatakse ja kasutatakse niiviisi kogu tehase kütmiseks. Oleme võtnud kohustuse muuta oma tehas 2035. aastaks süsinikneutraalseks.

Puhas ja mürgivaba

Uuritult kõige ökoloogilisem, süsinikujalajäljeuuringutel põhinev Puustelli Miinus-köök on olnud meie toodangus juba 2013. aastast alates. Meie toodang on mürgivaba. Raskmetallisisaldusega aineid me ei kasuta ning neid ei teki ka tootmisprotsesside käigus. Peitsid ja värvid on vees lahustuvad ning komplekteerimisel ei kasuta me liime, millele oleks lisatud formaldehüüde.

Kogu Miinus-köögi süsinikdioksiidi heitkogused jäävad valikust sõltuvalt alla poole, võrreldes traditsiooniliselt toodetud köögiga. Ka sisekliima parameeter on parima sisekliimaklassi M1 piirväärtusest poole võrra madalam. Miinus-köökide uurimustulemusi kasutame me maksimaalselt ära kogu Puustelli toodangus.

Miinus storu nosto 880x448
Miinus story

On vaid üks ja ainult üks köögimark, mida võib pidada põhjalike uuringute ja süsinikujalajälje arvutuste alusel ökoloogiliseks köögiks. See on Soomes välja töötatud Puustelli köök Miinus. Üldkasutatavaid mööblimaterjale on ökoloogilistel põhjustel kasutusest eemaldatud ehk miinustatud.

Miinus periaatteen keittiö
Põhimõtetega köök

Miinus on ökoloogilise põhimõttega köök, mis on tabanud asja tuuma. Selle väärtusteks on vastupidavus, varieeritavus, mürgivabadus, ise hooldatavus, materjalide uuskasutatavus ja taaskasutatavus. Miinus-köökide kavandamisel on loobutud täiesti traditsiooniliselt valmistatud mööbliplaatidest ja võetud nende asemele ökoloogilisemad variandid.

Less is more 694x403 nosto
Less is more

Puustelli ökoloogilise köögi arendustöö kestis tervelt neli aastat. Tähtsaim eesmärk oli vähendada mööbli tootmisel tekkivat süsinikujalajälge, arvestades seejuures kogu mööbli elukaart.

Puhtaasti paras 694x403
Lihtsalt parim

Miinus-köök on säästva arengu viimistletud lõpptulemus, mille põhialus ja rõhuasetused erinevad täiesti oma liigikaaslastest. Tähelepanu keskmes oli saada valmis võimalikult ökoloogiline ja süsinikneutraalne, säästva arengu põhimõtetele vastav köök kogu selle elukaare ulatuses.

Miinus Patentoitu ja sertifioitu nosto
Patenteeritud & Sertifitseeritud

Kogu Puustelli Miinus-köögi innovatiivne mööblisüsteem koos detailidega on patenteeritud. Mööbliosade, eriti just kapi karkassikonstruktsioonide juures on mitmeid patenteeritud detaile. Survevalu ajal tehakse valmis augud karkassi ühendamiseks ning hingede, mehhanismide ja sahtliliugurite kinnitamiseks. Miinus-mööblisüsteem on globaalselt aastakümnete innovatiivseim leiutis mööblivaldkonnas.

Miinus Made in Harjavalta
Made in Harjavalta

Puustelli on Soome suurim köögimööbli tootja ja Puustelli on Soome ostetuim köögimark juba 1983. aastast alates. See ei saa olla juhus. Miinus-kööke valmistatakse sealsamas Puustelli tehases Harjavaltas nagu kõiki muidki Puustelli mööbleid. Igaühele, kes kaalub köögi hankimist, toome me koduste tööde hõlbustamiseks kätte oma kõige ökoloogilisemad materjalivariandid ning viimseimad innovatsioonid.

 Kansi_moduli_ee
Ökoloogiline Köök Miinus

Ökoloogiline Köök Miinus. See kataloog pakub sulle inspireerivaid ökoloogilisi köögikomplekte ja näpunäiteid köögi planeerimise jaoks. Saad inspireerivaid ideid erinevate köögistiilide kohta, kuid pane tähele, et iga Miinus planeeritakse just vastavalt sinu soovidele.

Võta meiega ühendust

Huvitud Puustelli köökidest? Renoveerid vana kööki või ehitad uut maja? Täida vorm ja meie professionaalne müügimees võtab ühendust.
2021_Aamupala-110_880x448_web
Leia oma köögistiil
Keittiöideoita
Ideid köögi valimiseks