Keittiön allas, hana ja jätelajittelu

Köögivalamu, segisti ja jäätmete sortimine


Valamu, kraan ja jäätmete sortimine on kõik koos üks köögi funktsionaalsuse tähtsamaid elemente. Mööblilt nõuab see vastupidavust, mitmesuguseid jäätmete liigiti kogumise jaoks valmis mõeldud lahendusi ning paindlikku mõõdistamist erinevate köökide jaoks. Õnnestunud kombinatsioon lihtsustab paljusid argiaskeldusi köögis.

Köögivalamu ja kraan

Puustelli mööbliga koos tarnitakse ka valmiskavandatud valamu- ja kraanikomplektid. Köögikraani külge integreeritud ventiil nõudepesumasina jaoks on praktiline, kuna reguleerimisnuppu pole vaja tööpinnale eraldi paigaldada. Sügav valamu ja kõrge kraan teevad koos võimalikuks ka suuremate nõude kraani all pesemise.  

Valamukapid ja -sahtlid

Valamukappide ja -sahtlite jaoks on töötanud Puustelli välja mitmeid variante. Paigaldamine käib kiiresti, kui vee- ja äravoolutorud koos liidestega mahuvad kenasti kappi ära ja toodet pole vaja kohapeal enam ümber tegema hakata. Torudele on vajaduse korral ka hiljem juurdepääs olemas. Lekete puhuks on valamukapi all kaitsealus, ükskõik kas nõudepesumasin on integreeritud või mitte. Kui valamu ja nõudepesumasin on kõrvuti, on neil ühine kaitsealus. Lisaks on saadaval ka veeandur, mis teatab valjuhäälselt, kui vett hakkab mingil põhjusel vähesest rohkem kogunema. 

Jäätmete sortimine

Puustelli köögis on köögi suurusest sõltumata lihtne sortida majapidamisjäätmeid. Biojäätmete ja segajäätmete liigiti kogumine on köögis töötamise loomulik osa. Piisav arv sobiva suurusega sortimissahtleid ja nende jaoks eraldi sobitatud mõõtmetega sorteerimisnõusid muudab sortimise rutiinseks. Sortimiseks on olemas mehhanismidega varustatud kappe ja sahtelkappe ning nende laiuski varieerub 200 millimeetrist 1200 millimeetrini. Kappidesse tuleks jätta piisavalt ruumi köögitarvikute jaoks ja seetõttu pole vaja teha kõiki jäätmete sortimisega seotud protseduure köögis. Praktilisus ennekõike.

Hana_allas_jätejärjestelmä_toimittajat
Kodumasinad ja valamu
Keittiön kodinkoneet
Kodumasinad

Peale köögimööbli on samal projekteerimislaual ka kõik kliendi soovidele vastavad kodumasinad. Köögi funktsionaalsuse seisukohast on tähtsad külmseadmete ja pliidiümbruse asukohad. Iga integreeritud kodumasina jaoks valmistatakse täpselt mõõtude järgi oma kapp.

Keittiön valaistus
Köögivalgustus

Puustellis kuulub tervikliku planeerimise hulka ka valgustus. Üldvalgustus ja kompleksne tööpindade valgustus mängivad igas köögis funktsionaalsuse ja turvalisuse seisukohast tähtsat rolli. Kui juba kavandamisel võtta arvesse seda, kui palju pistikupesi soovidele vastavalt vaja läheb, võib ka pikendusjuhtmetega hüvasti jätta.