Puustelli on töötanud vannitoamööbli niiskusprobleemide kõrvaldamiseks välja ainulaadse mööblisüsteemi. Mööblikarkassides on raamkonstruktsioon, mis valmistatakse survevalumeetodil biokomposiidist. Biokomposiit on polüpropeeni ja tsellulooskiu ühend, mis on veekindel, mürgivaba, ökoloogiline, ümberkujundatav ja vastupidav materjal. See on Soome innovatsiooni tooteareng ja selle valmistamine toimub sajaprotsendiliselt Soomes. Köögimööbliks sobivat mööblisüsteemi on toodetud juba 2013. aastast alates Puustelli Miinus-köökide jaoks. Aastal 2018 väljastati Puustelli mööblisüsteemile Euroopa patent.

Veekindel materjal

Vannitoamööbli kõige tavalisem karkassimaterjal on MDF või laastplaat, millest kummagi niiskuskindlus on kehv. Puustelli vannitoakarkassi materjal biokomposiitraam on sajaprotsendiliselt veekindel. Garantiiaeg on 30 aastat.

Vähe saasteaineid väljutav komplekt

Üldiselt kasutatavate vannitoakarkasside plaadimaterjalides esineb ka formaldehüüdi. Toaõhku sattudes on see tervisele kahjulik. Niiskuse mõjul mitmekordistab vähenegi vigastus plaadikonstruktsioonis kahjusid. Puustelli biokomposiitraami formaldehüüdisisaldus on ümmargune 0%. Peale selle on materjal antistaatiline ega kogu tolmu.

Ökoloogiline lahendus

Tavalisest mööbliplaadist valmistatud karkassi pole võimalik niiskuskahjustuste korral ka parandada, vaid see tuleb maha lammutada ja hävitada ning uue vastu välja vahetada. Puustelli biokomposiitraam aga on see-eest sajaprotsendiliselt korduvkasutatav materjal. Puustelli biokomposiitraami valmistamisel võib võimalikku toorainekadu selle taaskasutatavuse tõttu uuesti ära kasutada.

Puustelli biokarkass on ümberkujundatav

Vastupidiselt traditsioonilistele karkassimaterjalidele ei väsi Puustelli biokarkass ümberkujundamisel või ümbertõstmisel/kohavahetamisel. Karkassi mõõdistamistäpsus on punktuaalne ja selle varustust või välimust mõjutavaid materjale võib soovi korral vahetada arvukaid kordi ning kruvikinnitused ei väsi. Mõõdistusi on nii väikeste kui ka suurte ruumide jaoks. Karkasse on võimalik viimistleda vastavalt mudelivalikutele. Puustelli on töötanud karkassi jaoks välja ka komposiidist disain-otsaplaadi, mille pinnal on tagasihoidlik, erinevate stiilidega kokku sobiv muster. Plaadile on tehtud koos survevaluga väikesed kursorid, mille abil on võimalik kruvida otsaplaat täpselt raami küljes olevatesse valmis aukudesse. Biokarkasside valamukapid on disainitud ruumikasutuse seisukohast täpselt, torude kohad on võetud arvesse ja vajaduse korral on neile võimalik hiljem lihtne juurde pääseda. Lauakappide kõrgus on 613 mm ja erinevaid laiusi on mudelist sõltuvalt 200 millimeetrist kuni 1200 millimeetrini. Sügavus on ainult 370 mm, mistõttu need mahuvad ära ka väikestesse ruumidesse.