Keittiöideoita Musta keittiö

Must köök on võimalus


Üha enamas Soome kodus unistatakse mustast köögist. Musta esiletulek algas juba mitmeid aastaid tagasi ja seda võibki kutsuda lausa uueks köögiklassikuks. Must annab rühti sisustusele ja viimaks ometi on saanud sellest aktsentvärvi asemel peaosa mängija ka köögis. Must on võimalus ja stiile on palju. Valge on olnud köökides valitsevaks värviks ja normiks juba aastaid. Vast just seepärast tundubki must köök olevat paljudele suur samm oma mugavustsoonist väljapoole. Võime siiski vaid tõdeda, et see on samm, mille astumine tasub ära!

Must köök tundubki olevat paljudele suur samm oma mugavustsoonist väljapoole.

Kui sageli oled kuulnud öeldavat, et "sul saab mustast köögist villand"?
Must pole aga mingil juhul igav. Vastupidi! See on julge, jõuline ja uhke. Pinnastruktuurid ja -mustrid annavad õige rütmistamise korral musta köögi planeerimisel oma vürtsi.

Musta keittiö on mahdollisuus
Ühendades erinevaid musti pindu muutub interjöör huvitavaks.

 

Võib-olla oled kuulnud ka väidetavat, et musta kööki on raske puhas hoida ja sõrmejäljed on mustade uste pealt näha. Meie vastus neile väidetele on, et mustas köögis pole puhtuse hoidmine valgest köögist raskem midagi. Pindu tuleb loomulikult pühkida ja hooldada, kuid seda tuleb teha ka teist värvi köökides. Musta pealt võivad jäljed muidugi paremini välja paista, kuid teisest küljest paneb see sind ka tegutsema ja pindu puhastama, nii et jäljed ei jää pindade külge kinni.

Materjalivariante on palju ja musta köögiga ongi soovi korral lihtne peaaegu mida tahes kokku sobitada.

Kõige klassikalisem variant on musta ja valge kombinatsioon. Valge võib olla kergendavaks teguriks, kasvõi näiteks ainult tööpindade värv, samas kui kõik muu on must. Teisest küljest ei takista miski kombineerimast musti alakappe valgete ülakappidega. Ja muidugi võib see kombinatsioon toimida ka teistpidi. Valge on kindel ja turvaline värv, mida ühendada musta mööbliga..

Musta keittiö on mahdollisuus musta ja valkoinen
Valge ühendamine mustaga on kindel ja turvaline.


Toimiv kombinatsioon on ka musta ühendamine looduslike puidutoonidega. Puidutoon paneb paika selle, missugune atmosfäär köögis valitseb. Hele ja pisut jahe vahtratoon annab köögile moodsa ilme, samas kui traditsiooniline õlitatud tamm toob endaga kaasa rohkem kodust soojust ja muudab köögimiljöö rustikaalsemaks.

Musta keittiö on mahdollisuus musta ja puu
Puidu ühendamine mustaga on samuti toimiv kombinatsioon.

 

Sageli kujutatakse ette, et stiili järgi tehakse ka võimalikud värvivalikud. Meie kutsume aga siinkohal siiski üles mõtlema teisiti. Värvid ei piirdu ainult teatud stiiliga, vaid stiili võib üles ehitada just selle värviteema ümber, mis tundub endale õige.


Üleni must köök on pilkupüüdev

Moodsas monokromaatilises köögis võib olla kõik tööpindadest kappide ja käepidemeteni välja must või musta eri toonides. Püüa endale silme ette maalida pilt siledatest satiinpinnaga mustadest ustest, kaunist mati pinnaga mustast tööpinnast ja mustadest kodumasinatest. Üsnagi harmooniline pilt või kuidas? Mustaga ei pea tingimata muid värve kombineerima. Niisuguses köögis loovad erinevad läikeastmed ja pinnastruktuurid huvitava terviku.

Musta keittiö on mahdollisuus musta ja musta
Mustaga ei pea tingimata muid värve ühendama. Niisuguses köögis loovad erinevad läikeastmed ja pinnastruktuurid huvitava terviku.


Miski ei takista aga teostamast maaromantilist kööki mustana.

Sageli assotsieerub musta köögiga just modernsus ja selgejoonelisus. Miski ei takista aga teostamast maaromantilist kööki mustana. Kaunid läikivad reljeefse tahvliga uksed koos messingi värvi või portselanist käepidemetega, võretatud klaasiga uksed ja võib-olla isegi dekoratiivliistud kappide peal toimiksid vanas palkmajas visuaalselt suurepäraselt mustana. Tööpinnad võiksid olla kasvõi valgest marmorist ja komplekti krooniksid kaunid kalasabakujuliselt laotud taustaplaadid ning efektne tapeet ja palksein köögi tagaseinas.

Musta keittiö on mahdollisuus kiiltävä
Romantiline köök mustade, läikivate, reljeefse tahvliga ustega

 

Sageli takerdume me selle külge, mida näeme peavoolus, ja me ei oska isegi mitte soovida muutumist. Kõik me pole loovalt mõtlevad ja osa meist oskab asju ette kujutada alles pärast seda, kui on ise neid näinud. Siinkohal saavad meie esindussalongid sind aidata. Mudeldame just sinu köögi vastavalt sinu soovidele ning seejärel on otsuste tegemine juba lihtsam. Ole julge ja tee teoks oma unistuste köök.

Loe ka
Musta mäntykeittiö
Must männipuidust köök

See männipuidust köök on tulvil loodust ja valgust. Mitmesugused eriilmelised puitpinnad kutsuvad meelitavalt kööki.

Musta koivukeittiö
Must kasepuidust köök

Kask oli Alvar Aalto armastatud puiduliik. Vastupidav kask sobib lausa suurepäraselt ka köögiukse materjaliks. Mustad kasepuidust uksed koos puidu värvi tööpinda süvistatud musta valamuga loovad ühtse ja stiilse ning tervikliku köögimiljöö.