Moderni perhekeittiö

Materjalide puhastamine ja hooldus


Kuidas uksepindu puhtana hoida?

Kõikide uksematerjalide üldpuhastamiseks piisab neutraalsest puhastusainest. Ukse pind pühkida puhastusainesse kastetud lapiga üleni puhtaks. Seejärel pühkida pinda veel puhta lapiga ja kuivatada korralikult.

Ukse pinnale tekkinud plekid ja pritsmed tuleb kohe ära puhastada. Ära lase neid ukse pinnale kuivada. Kui aga nii on siiski juhtunud, võib proovida eemaldada plekke denatureeritud piiritusega.

Kuidas hoolitseda oma tööpindade eest?

Pühi mustus ja vesi kohe ära. Massiivpuitpinna plekke võib puhastada lahustamata neutraalse puhastusvedelikuga. Õlitatud puitpinnad tuleb kohe pärast kasutusse võtmist ära õlitada ja korrata seda vajadusel või vähemalt iga 6 kuu tagant.

Laminaatpindade puhastamiseks piisab neutraalsest puhastusainest või lahjendatud, käsitsi pesemiseks mõeldud nõudepesuvahendist. Puhasta kogu pind kõigepealt puhastusainega puhtaks ja seejärel pühi see puhta pehme lapiga üle. Lõpuks kuivata korralikult, et pinnale ei jääks mingeid jälgi. Laminaatpind on äärmiselt hooldusvaba, kuna seda pole vaja õlitada või vahatada. Kuumi katlaid või muid nõusid ei tohi asetada tööpinnale ilma vastava pannialuseta, kuna muidu võib hakata laminaatpinda plaadi küljes hoidev liim sulama.

Keraamiliste ja kvartspindade hooldamiseks piisab samuti neutraalse puhastusainega pühkimisest. Sissesööbinumat mustust on võimalik eemaldada puhastuspastaga, nt Cif Creamiga.

Kuidas valamuid tuleks puhastada?

Pärast töötamist pühi alati plekid roostevaba valamu pinnalt pehme rätikuga, pesulapiga või käsnaga. Kasuta puhastamisel sooja vett ja vedelat nõudepesuvahendit. Seejärel loputa pinda puhta veega ja kuivata pehme lapiga. Sissesööbinud mustuse puhastamiseks võid kasutada nt. CIF Creami. Tugevamalt sööbinud mustuse puhastamiseks soovitame kloorisisaldusega puhastusvahendit.

Valatud marmorist valamud puhastada vedela puhastusvahendiga. Ära kasuta teralisi puhastusvahendeid. Kui valamu vajab põhjalikku puhastamist, hõõru see läkima tootjalt saadava valamu poleerimisvahendiga ja vahata valamu pärast puhastamist (nt. Clean & Shine).

Silgranit valamute küljest eemalda vees oleva lubja ning tee ja kohvi värvainete mõjul tekkinud mustus lubjaeemaldusvahendiga. Puhasta kõik plekid kohe pärast nende tekkimist. Nii ei sööbi mustus sisse ja puhastamine on hõlpsam.  Sissesööbinud värvi eemaldamiseks kasuta nt BlancoActivi puhastustablette. Pärast puhastamist loputa valamu sooja veega üle ja kuivata korralikult.

Kuidas vaheosa klaase puhastada?

Klaaspindade puhastamiseks on kõige parem kasutada aknapesuvahendit ja akende pesemiseks mõeldud lappi, millest ei lähe udemeid.

Kas silikoone tuleb puhastada/uuendada?

Silikoonliiteid oleks hea aeg-ajalt uuendada, hiljemalt siis, kui silikoon on kõvastunud või pragunema hakanud.

Hoidmis- ja hooldusjuhend

Neid hoidmis- ja hooldusjuhendeid järgides kannad hoolt selle eest, et garantii kehtib ja et köök säilib pikki aastaid toimivana. Soovitame sul lugeda hoidmis-, hooldus- ja kasutusjuhendi hoolikalt läbi. Nii saad mööbli parimad omadused oma kasutusse ja võid olla kindel, et mööbel on funktsionaalne ja selle väärtus säilib ka edaspidi.

 

 

 

Loe ka
Keittiösuunnittelija kotiin, suunnittelukäynti, Puustelli
Mööbli planeerimine, tellimine ja kohale toimetamine

• Kuidas tellida planeerimisaega?
• Kuidas mööblit tellida?
• Kuidas mulle mööbel kohale toimetatakse?

Suunnitelma uudesta keittiöstä
Ruumilahendused ja erinevad mõõdud

• Kas Puustellist saab peale köögi lahendusi ka muude ruumide jaoks?
• Kas Puustellist saab mööblit ka vannitubadesse ja wc-ruumidesse?
• Missuguste mõõtudega mööblit on võimalik saada ja kas neid on saada ka erimõõtmetega?

Takuu_nosto_2_672x400
Garantiiküsimused

• Missugune garantii mu köögimööblil on?
• Missugune garantii on mu kodumasinatel?
• Millal kodumasinate garantii algab?
• Missugused on garantii kehtivuse tingimused?
• Mida teha, kui garantiiajal tekib mingi probleem kodumasinaga?
• Mida teha, kui garantiiajal tekib mingi probleem mööbliga?