Harjavalta Oy historia

Ettevõtte ajalugu


Harjavalta Oy on Soome pereettevõte, mille tugisambad on kinnitatud juba sada aastat tagasi Soome maapinda. Puustelli on järginud oma emaettevõtte jalajälgi, hoidnud oma vanu puusepaoskusi kuni tänaseni au sees.

Puustelli Group Oy

Puustelli Group Oy kuulub kontserni, mille pikaajalised töötajad on andnud oma kuulsaid puusepaoskusi ja kvaliteeti aastakümnete jooksul edasi ühelt sugupõlvelt teisele.

Täpselt 100 aastat
Historia 1920-luku
1920. aastad

Puustelli tööstuslik alus loodi juba 1920. aastal, kui Satakuntas Harjavalta vallas Merstola külas pandi alus Harjavalta Osakeyhtiö nimelisele aktsiaseltsile. Ettevõttes hakati tegelema puidutöötlemisega ja üsnagi pea sai ettevõtte üheks nurgakiviks tehasetegevus koos saepuiduga ja niidumasinatega.

Historia 1940-luku
1940. aastad

Jätkusõja lõpp tähendas uut elu tehastele ja nii hakati ka Harjavaltas ehitama uut tööstusettevõtet uste ja akende tootmiseks. Ka suured reparatsioonid Nõukogude Liidule andsid tegevusele hoogu juurde.

Historia 1960-luku
1960. aastad

Juba 60. aastate lõpul koondati Puustelli tehastes tähelepanu tehniliselt nõudlikele toodetele. Rootsi hakati eksportima Carl Larssoni nimelisi puidust ribauksi. Uste valmistamisel olid nii tööle kui ka materjalile esitatud kvaliteedinõuded ennenägematult kõrged. Uste valmistamisel läks vaja peenpuusepa kvaliteeditaset. Praegusi Puustelli mööbliuksi valmistatakse samasuguse professionaalsusega nagu omal ajal Carl Larssoni nime kandvaid uksi.

Historia 1970-luku
1970. aastad

Puustelli köök sündis 1977. aastal majanduslanguse aegses Soomes. Masstoodangu aeg oli läbi ja Puustellis pakuti selle asemele midagi täiesti uut: isikupärasust, teenindust, puusepaoskusi, disaini, planeerimist ja paigaldusteenust. Sündis Puustelli bränd.

Historia 1980-luku
1980. aastad

Puustelli mööblivalik laienes 1980. aastatel koos uute materjalide kasutusse võtmisega. Tehase vanu puusepaoskusi kasutati nüüd ära eri puiduliikide juures ja samas võimaldasid lasuurvärvitud puituksed, ühevärvilised MDF-uksed ja melamiinpindade erinevad tekstuurid mitmesuguste värvitoonidega mänglemist. 1983. aastaks oli saanud Puustellist mõne aastaga Soome kõige populaarsem köök.

Historia 1990-luku
1990. aastad

1990. aastate algul laienes Puustelli tegevus ja eksport kasvas, kööke hakati eksportima Rootsi, Venemaale ja Balti riikidesse. 1990. aastatel oli võimalik saada köögiremonti ka "võtmed kätte" põhimõttel. Selle paketi hulka kuulus peale köögimööbli ja paigaldamise ka vana mööbli eemaldamine, toru- ja elektritööd ning Puustelli finantseering, mille abil kliendil oli võimalik oma remonti rahastada. Nii loodi alus Puustelli praegusele ALL Inclusive teenusele.

Historia 2000-luku
2000. aastad

Puustellis on pandud alati rõhku kvaliteedile ja klientide rahulolule. Bureau Veritas on rahvusvaheliselt hinnatud tunnus. Puustelli on saanud juba aastaid tagasi õiguse kasutada seda tunnust. ISO 9001 on sertifitseeritud kvaliteedisüsteem, mis on oma ulatuse poolest ainulaadne kogu mööblitööstuse valdkonnas. Selle kõike hõlmava järelevalve objektiks on ettevõtte kogu tegevus tootearendusest, toodangust, hangetest, transpordist kuni paigaldamiseni ja kauplusetegevuseni välja.

Historia 2010-luku
2010. aastad

Keskkonnaküsimused on olnud Puustellis alati tähtsad ja juba 1990. aastatel kaeti Puustelli tehases mööbli pinda vesiemulsioonmeetoditel. Ökoloogilisus ja keskkonna austamine kuuluvad ka tulevikus kõigi Puustelli meetodite juurde. Materjalivalikute tegemisel ja tootmisprotsessides kontrollitakse üha täpsemalt, et loodust ja keskkonda koormataks võimalikult vähe.