Ökoloogilise köögi meistriteos

Puustelli Miinus on ainulaadne köök, kuna selle kõik mööbliosad on läbi uuritud ja nende süsinikujalajälg välja arvutatud. Uuringutulemuste alusel on valitud Miinus kööki vaid tööstuslike köökide seisukohast kõige ökoloogilisemad materjalid, osad ja tootmisviisid. Arvutustes on silmas peetud kogu Miinus-köögimööbli elukaart koos kõigi materjalide ja osadega, transport kaasa arvatud. Oleme pidanud hülgama tuttavaid valmistusmaterjale, miinustama ja otsima nende asemele ökoloogilisemaid lahendeid, millest kõige innovatiivsemaks näiteks on biokomposiidist survevalumeetodil valatud biokarkassi raamkonstruktsioon. Miinus-köök on vastupidav, pikaealine, muundatav ja enamalt jaolt ka ise hooldatav tervik, mis ei põhjusta ka sisekliimaprobleeme. Miinus-köök on vastutustundlikult ja mürgivabalt valmistatud tervik, mille kõik materjalid on uus- ja taaskasutatavad. Keskkonda tarbetult koormavad variandid on Miinus-köögist välja praagitud – miinustatud. Less is more.

Miinus_Steps_M1_fi_400x120.jpeg_MV
NaturalSteps_logo
Puustellist nüüd CO2-neutraalne mööbel

Puustelli on käivitanud programmi Natural Steps, millega vähendatakse Harjavalta mööblitehase mööblitootmisel tekitatud heitmeid ning millega valitud koostööpartnerid kompenseerivad pikas perspektiivis tehase tekitatud ökoloogilist jalajälge. Puustelli on kohustunud pakkuma oma klientidele CO2-neutraalset mööblit, mille keskkonnamõju ja heitmed on minimeeritud ja uuele programmile vastavalt kompenseeritud.

Vedenkestävä biokomposiitti
Puustelli vannitubadesse veekindel biokomposiit

Puustelli on töötanud vannitoamööbli niiskusprobleemide kõrvaldamiseks välja ainulaadse mööblisüsteemi. Mööblikarkassides on raamkonstruktsioon, mis valmistatakse survevalumeetodil biokomposiidist. Biokomposiit on polüpropeeni ja tsellulooskiu ühend, mis on veekindel, mürgivaba, ökoloogiline, ümberkujundatav ja vastupidav materjal. See on Soome innovatsiooni tooteareng ja selle valmistamine toimub sajaprotsendiliselt Soomes. Köögimööbliks sobivat mööblisüsteemi on toodetud juba 2013. aastast alates Puustelli Miinus-köökide jaoks. Aastal 2018 väljastati Puustelli mööblisüsteemile Euroopa patent.