Kalusteiden valmistus

Puustelli mööbli valmistamine


Puustelli toodete tervislikkuse, turvalisus ja ökoloogilisusega seotud küsimused on meie tegevuse põhiväärtused, mis kuuluvad täpselt samuti Puustelli kvaliteedi hulka nagu vastupidavuski.

Puustelli mööbli valmistamine

Puustelli valmistab massiivpuidust ja puitspoonist uksi, mille pinnatöötlemisel kasutame looduslikke õlisid või vesiemulsioonpeitse, -lakke ja -värve, mis on vastupidavad ja mürgivabad ning sobivad seepärast kasvõi väikelaste mänguasjade jaoks. Lakitud ja peitsitud puituksed saavad UV-töötluse, mis vähendab loodusliku valguse tekitatud värvitoonimuutusi.

Muudest materjalidest uksed valmistatakse meie tehases valmis materjalidest täpselt soovitud suuruseks soovitud värvi ääristega. Liimitava äärise alternatiiviks on lasertehnika kasutamine. UV lakitud MDF ustele ääristame servad lasertehnikaga. Kui nii soovitakse, puuritakse käepidemeaugud ustesse valmis.

Karkassimaterjaliks on melamiin- või spoonkattega laastplaat mitmetest puitmaterjalidest ja mitmetes toonides. Karkassi mõlemad pooled on samast materjalist ja sama värvi. Karkasside ja riiulite servad on alati ääristatud. Karkassides olevad augud on täpselt eesmärgipäraselt tehtud ja küljed on korralikud. Ülearuseid auke ega kinniteid ei ole.

Kõik üksikud puittooted valmistame me ise, mistõttu ka mõõdistamine on nii paindlik. Kuna kasutame samu puiduliike ja värve nagu oma köögimööbli tootmiselgi, on meil võimalik valmistada ühtseid komplekte.

Massiivsed puittööpinnad õlitame või lakime mürgivabalt, massiivliimpuidust tööpindu me ka värvime. Puittööpindadesse teeme vajalikud sisselõiked valmis ja kaitseme avad niiskuse eest.

Puustelli tootmisprotsessis ei kasutata liime, millele on lisatud formaldehüüdi. Samuti ei kasutata raskmetallisisaldusega aineid ning neid ei teki ka tootmisprotsesside käigus. Karkasside ja lahtiste külgede ääred kaetakse üleni.

Kõvu ja raskeid materjale nagu graniit-, kvarts- ja keraamilisi tööpindu töödeldakse kavandatud joonise järgi tarnija poolt. Tellimishetkel edastuvad andmed Puustelli kauplusest automaatselt meie tehase andmebaasi soovitud nädala peale ja jäävad valmistuse alustamist ootama. Edasi liiguvad andmed tööpindade valmistajatele. Tööpinnad töödeldakse vastavalt joonistele ja kinnitatakse valamud, pliidiplaadid jms, mis tuleb eelnevalt külge kinnitada. Tänu nutiprogrammile on inimliku vea risk minimaalne.

Laminaattööpindade laserääristamine on valikuline. Tööpinnad töödeldakse meie tehases valmis, neisse puuritakse vajalikud augud ja kaitstakse niisukse eest. Tööpindade külge kinnitatakse ka kokkulepitud tooted valmis.

Nutiprogramm

Ainult Puustellis on kasutusel erandlik programm, mida meil on olnud juba paarikümmend aastat võimalus välja töötada oma tööriistaks meie oskuslike partnerite juhendamisel. Mujal nii ulatusliku tootevaliku tervikplaneerimis- tellimis- ja tarnimissüsteemi ei ole.

Puustelli kaupluste planeerimisprogramm on integreeritud otse meie tehase andmebaasi. Värskeimad uudistooted ja -materjalid jõuavad meie süsteemi ja samas ka meie kaupluste planeerimisprogrammi 3−4 korda aastas, vahel tihedaminigi. Nii on Puustelli klient kohe eelisseisundis ja saab uusimad Euroopa moesuunad oma kööki.  Meie TailorMade mõõdistamine teeb võimalikuks saada uudistooted igasse kodusse.

Uudistoodete proovitellimus ja -tarne tehakse meie testiaadressil. Jälgime iga tooteosa liikumist kaupluse testiprogrammist ja -tellimusest kuni valmistoote kohale toimetamiseni. Nii saame me kinnitust selle kohta, et uus toode toimetatakse kindlalt ja veatult kohale, kuna meil on võimalus märgata aegsalt enne tootmise alustamist ka võimalikke varjatud puudusi.