Miinus Hiilineutraali keittiö

Süsinikneutraalne köök

Oma tootmistegevuses järgime me ranget Natural Steps programmi, suutmaks valmistada Puustelli köögimööblit võimalikult väheste heitmekogustega.

Puustelli Miinus-köögi olulisimad materjalid on biokomposiit ja puit. Karkassi kandvaid jõude on bioraam, mis on globaalselt aastakümnete innovatiivseim leiutis. Bioraam on välja vahetanud kõik traditsioonilised karkasside plaadimaterjalid. Raamide valmistamisel üle jäävat materjali on võimalik kasutada täiesti uue toote valmistamiseks. Puidust valmistame me näiteks uksi ja tööpindu. Meie kasutatud puit on pärit PEFC ja FSC sertifikaadiga metsadest. Tänu kaasaegsele mööblitootmisele on olnud võimalik materjalikadu märkimisväärselt vähendada. Ülejäänu võime ära kasutada oma tehase kütmiseks. Miinus-köök on turvaline valik kasutajale ja keskkonnale. Keskkonda koormavad materjalid on välja praagitud – miinustatud. Oleme võtnud kohustuse muuta oma tehas 2035. aastaks süsinikneutraalseks.

Miinus Ekologinen keittiö
Ökoloogiline köök

Ökoloogilise Miinus-köögi teostamine on nõudnud aastatepikkust visa tööd koos Soome uurijate ja eri valdkondade spetsialistidega. Tulemusi ei õnnestunud saavutada korrapealt, vaid alles pärast arvukaid katseid, eksitusi, 3D mudeldamisi, teste ja süsinikujalajälje arvutusi. Arvutustes on silmas peetud kogu Miinus-köögimööbli elukaart koos kõigi materjalide ja osadega, transport kaasa arvatud.

Miinus Ilmastoystävällinen keittiö
Ilmastikusõbralik köök

• Ökoloogilisemad köögimaterjalid ja tootmisviisid. Uuritult.
• Madalam süsinikujalajälg transportimisel. Uuritult.
• Vähem heitkoguseid tootmisel. Uuritult.

Miinus Sisäilmaluokan priimuskeittiö
Sisekliimaklassi superköök

• Süsinikujalajälg arvutatud välja kogu köögi elukaare kohta.
• Keskkonda koormavad materjalid on välja praagitud.
• Väiksem kaal. Less is more.
• Miinus-köök on terviklik mööblisüsteem, mida on võimalik varieerida.

Miinus pitkäikäinen 3R-keittiö
Pikaealine köök 3R

• Köögi materjalid on uuskasutatavad, hooldatavad ja taaskasutatavad.
• Toote elukaare süsinikujalajälg on võetud arvesse algusest lõpuni.
• Elukaare lõppemisel on võimalik saata mööbel materialist sõltuvalt taaskasutusse, võtta see uuskasutusse või hävitada põletades. Reuse, Reduce, Recycle.

 Kansi_moduli_ee
Ökoloogiline Köök Miinus

Ökoloogiline Köök Miinus. See kataloog pakub sulle inspireerivaid ökoloogilisi köögikomplekte ja näpunäiteid köögi planeerimise jaoks. Saad inspireerivaid ideid erinevate köögistiilide kohta, kuid pane tähele, et iga Miinus planeeritakse just vastavalt sinu soovidele.

Võta meiega ühendust

Huvitud Puustelli köökidest? Renoveerid vana kööki või ehitad uut maja? Täida vorm ja meie professionaalne müügimees võtab ühendust.
2021_Aamupala-110_880x448_web
Leia oma köögistiil
Keittiöideoita
Ideid köögi valimiseks