Miinus periaatteen keittiö main

Põhimõtetega köök

Vankumatud põhimõtted

Miinus on ökoloogilise põhimõttega köök, mis on tabanud asja tuuma. Selle väärtusteks on vastupidavus, varieeritavus, mürgivabadus, ise hooldatavus, materjalide uuskasutatavus ja taaskasutatavus. Miinus-köökide kavandamisel on loobutud täiesti traditsiooniliselt valmistatud mööbliplaatidest ja võetud nende asemele ökoloogilisemad variandid.

Miinuse biokarkass

Biokarkassi disainitud raamkonstruktsioon on valmistatud survevalumeetodil biokomposiidist. Selle nutikad omadused ja detailid pakuvad ühe hoobiga stabiilsust, vastupidavust, turvalisust, kergust, puhtust, värskust ja muundumisvõimet. Biokarkass on globaalselt aastakümnete innovatiivseim leiutis kogu mööblivaldkonnas ja seda on valitud juba paljudesse suurtesse valmimisel olevatesse keskkonnaväärtusi austavatesse hoonetesse.

Leidlikul moel alati trendikas Miinus

Aastati vahetuvad trendid Miinust ei kõiguta – isegi mitte füüsiliselt, sest vaheldust soovides pole vaja isegi biokarkassi komplekti küljest eemaldada, kui just mitte kapi asukohta või selle mõõtmeid ei taheta muuta. Äärmiselt vastupidav biokarkass on muundumisvõimeline nii seest kui väljastki. See-eest megatrendid mõjutavad pidevalt Miinuse tootearendust.

Miinus storu nosto 880x448
Miinus story

On vaid üks ja ainult üks köögimark, mida võib pidada põhjalike uuringute ja süsinikujalajälje arvutuste alusel ökoloogiliseks köögiks. See on Soomes välja töötatud Puustelli köök Miinus. Üldkasutatavaid mööblimaterjale on ökoloogilistel põhjustel kasutusest eemaldatud ehk miinustatud.

Less is more 694x403 nosto
Less is more

Puustelli ökoloogilise köögi arendustöö kestis tervelt neli aastat. Tähtsaim eesmärk oli vähendada mööbli tootmisel tekkivat süsinikujalajälge, arvestades seejuures kogu mööbli elukaart.

Puhtaasti paras 694x403
Lihtsalt parim

Miinus-köök on säästva arengu viimistletud lõpptulemus, mille põhialus ja rõhuasetused erinevad täiesti oma liigikaaslastest. Tähelepanu keskmes oli saada valmis võimalikult ökoloogiline ja süsinikneutraalne, säästva arengu põhimõtetele vastav köök kogu selle elukaare ulatuses.

Natural steps nosto
Natural Steps

Puustelli esialgsesse 2013. aastal välja töötatud programmi Natural Steps on lisatud 2020. aastal kompensatsiooniosa. Iga Puustelli köögi valmistamisel tekkinud süsinikujalajälje kompenseerime me keskkonnale. Asi konkretiseerub pika ajavahemiku jooksul erinevate keskkonnaasjadele spetsialiseerunud ekspertide tegevuses.

Miinus Patentoitu ja sertifioitu nosto
Patenteeritud & Sertifitseeritud

Kogu Puustelli Miinus-köögi innovatiivne mööblisüsteem koos detailidega on patenteeritud. Mööbliosade, eriti just kapi karkassikonstruktsioonide juures on mitmeid patenteeritud detaile. Survevalu ajal tehakse valmis augud karkassi ühendamiseks ning hingede, mehhanismide ja sahtliliugurite kinnitamiseks. Miinus-mööblisüsteem on globaalselt aastakümnete innovatiivseim leiutis mööblivaldkonnas.

Miinus Made in Harjavalta
Made in Harjavalta

Puustelli on Soome suurim köögimööbli tootja ja Puustelli on Soome ostetuim köögimark juba 1983. aastast alates. See ei saa olla juhus. Miinus-kööke valmistatakse sealsamas Puustelli tehases Harjavaltas nagu kõiki muidki Puustelli mööbleid. Igaühele, kes kaalub köögi hankimist, toome me koduste tööde hõlbustamiseks kätte oma kõige ökoloogilisemad materjalivariandid ning viimseimad innovatsioonid.

 Kansi_moduli_ee
Ökoloogiline Köök Miinus

Ökoloogiline Köök Miinus. See kataloog pakub sulle inspireerivaid ökoloogilisi köögikomplekte ja näpunäiteid köögi planeerimise jaoks. Saad inspireerivaid ideid erinevate köögistiilide kohta, kuid pane tähele, et iga Miinus planeeritakse just vastavalt sinu soovidele.

Võta meiega ühendust

Huvitud Puustelli köökidest? Renoveerid vana kööki või ehitad uut maja? Täida vorm ja meie professionaalne müügimees võtab ühendust.
2021_Aamupala-110_880x448_web
Leia oma köögistiil
Keittiöideoita
Ideid köögi valimiseks