Tavaliselt valmistatakse spetsiaalspoone kasvatatud ja kiire kasvuga lehtpuuliikidest. Erinevate puuliikide imiteerimine on võimalik, kuna tänapäeva tehnika annab selleks võimalusi. Voolujooneline OakLook imiteerib meie mudelitest kõige stiilsemalt tamme. Elav Figure on näide selle kohta, kuidas on võimalik ka eksootilisemaid puidumustreid imiteerida. Ka skandinaaviapärane ja tagasihoidlik WildBirch on tehniliselt teostatud, kuid erineb eelmainitutest selle poolest, et tootmisprotsessi puuliigiks on Soome kask.

Spoonpindu on võimalik uksemudelist sõltuvalt lakkida, õlitada, peitsida või värvida. Kõik pinnatöötlused on mürgivabad ega põhjusta ärritusi. Iga puituks on alati personaalne. Siin on loodusel oma sõna sekka öelda ning meil pole seda võimalik mõjutada. Kodulehel olevad puidumustrid ja nende värvitoonid on orienteerivad ja erinevad tegelikkusest.

Vanad traditsioonilised puusepaoskused on säilinud meie tehases juba aastakümneid. Seepärast valmistame ka kõik spetsiaalspoonist uksed oma Puustelli tehases Harjavaltas. Tänu puhastele materjalidele ja mürgivabale tootmisprotsessile kuulub iga Puustelli spetsiaalspoonist uks parimasse sisekliimaklassi M1.