Keittiön valaistus

Köögivalgustus


Puustellis kuulub tervikliku planeerimise hulka ka valgustus. Üldvalgustus ja kompleksne tööpindade valgustus mängivad igas köögis funktsionaalsuse ja turvalisuse seisukohast tähtsat rolli. Kui juba kavandamisel võtta arvesse seda, kui palju pistikupesi soovidele vastavalt vaja läheb, võib ka pikendusjuhtmetega hüvasti jätta.

Üldvalgustus

Turvalise köögis töötamise seisukohast on hea üldvalgustus tähtis ka meeldivuse pärast. Köögi üldvalgustus ja muud valgustuskohad moodustavad terviku, mida tuleks kavandada koos.

 Tausta valgustus

Tausta jaoks sobiv valgustustugevus on 300–500 luksi. Ühtlane pimestamatu valgus ei väsita silmi ja selle valguses on meeldiv töötada. Tööpinna ja tagaseina värvist sõltub see, kui palju valgus pimestab. Musta või tumeda tööpinna ja tagaseina puhul pimestab vaheosa valgustus harva, valge ja heleda pinna puhul on olukord teine ja sellisel juhul võib valgus üsnagi palju häirida. Paljude valgustite omaduste hulka kuulub see, et valgustustugevus on reguleeritav. Tausta  valgustid on integreeritud sageli ülakappide põhja külge.

Mööblivalgustus

Puustelli valgustatud klaasvitriinid loovad juba iseenesest meeleolu, kui küljedki on uksega ühtmoodi. Loomulikult on võimalik valgustada ka ülejäänud kappe. Valgustis võib olla liikumisandur, mille abil tuli sütib kapi või sahtli avamisel. Soovi korral võib tõhustada led-lindi abil kasvõi köögisaare ülaosa, alaosa või mõlemaid. Valgustivariante on rohkesti. Puustelli universaalsetes põrandakappides tõhustavad valgustid ja pistikupesad endisest rohkem toiminguid. Tänu mitmekülgsele mõõdistusele ja efektsetele materjalidele võib   ka kõrge vitriinkapp olla   kodu kõige esinduslikumas kohas piduliku õhtu veetmise puhuks valgustatud.

Söögilaua valgustus

Söögilaua ümber on mõnus istuma jääda, kui valgusti ei pimesta ega takista vaatevälja. Rippvalgusti sobiv kõrgus on valgustimudelist sõltuvalt umbes 60–80 cm lauapinnast. Mida madalamal valgusti on, seda kindlamalt see pimestab.

Pistikupesad

Iga köök on erinev. Väikemasinad kohvimasinatest rösteriteni on sageli kindlalt ühe koha peal, mistõttu nende jaoks läheb vaja ka pistikupesi. Peale selle kuuluvad samasse  pistikute projekteerimis- ülesandesse ka ajutiselt kasutatavad vahustid jms. Pistikupesad võib paigutada mööbli taustaosasse  või paigaldada kasvõi tööpinna sisse ja võtta kasutusse, kui vajadus nende järele tekib. Samas võib jätta pikendusjuhtmed minevikku. 

Valaistus logot
Kodumasinad ja valamu
Keittiön kodinkoneet
Köögimasinad

Peale köögimööbli on samal projekteerimislaual ka kõik kliendi soovidele vastavad kodumasinad. Köögi funktsionaalsuse seisukohast on tähtsad külmseadmete ja pliidiümbruse asukohad. Iga integreeritud kodumasina jaoks valmistatakse täpselt mõõtude järgi oma kapp.

Keittiön allas, hana ja jätelajittely
Köögivalamu, kraan ja jäätmete sortimine

Valamu, kraan ja jäätmete sortimine on kõik koos üks köögi funktsionaalsuse tähtsamaid elemente. Mööblilt nõuab see vastupidavust, mitmesuguseid jäätmete liigiti kogumise jaoks valmis mõeldud lahendusi ning paindlikku mõõdistamist erinevate köökide jaoks. Õnnestunud kombinatsioon lihtsustab paljusid argiaskeldusi köögis.